مجله های خبری

آیا تحریم های جدید ارز دیجیتال در راه است؟

ارز دیجیتال

به گزارش از تجارت‌نیوز: نهادهای نظارتی آمریکا دوباره دست به کار شدند و طبق گزارش‌ها احتمال می‌رود ایرانی‌ها تحریم رمزارزی شوند. چگونه از دست تحریم فرار کنیم؟


موسسه سایفرتریس سال گذشته اعلام کرد که اطلاعات آدرس کیف پول‌های دیجیتال ایرانی را شناسایی کرده است. همچنین به دنبال آن خبری در رابطه با احتمال بلوکه شدن استیبل‌کوین‌ها منتشر شد و همه را نگران کرد. حالا هم با بالا رفتن احتمال شکست مذاکرات، نهادهای نظارتی آمریکا دوباره برای تحریم بیشتر دست به کار شدند.

انجمن بلاکچین ایرانی ها گفتند: دارایی‌های دیجیتال ماهیت شفافی دارند و می‌توان به راحتی تراکنش‌های مقصد را شناسایی کرد. حتی کسانی که با IP خارج از کشور فعالیت می‌کنند زمانی شناسایی می‌شوند که دارایی‌های خود را برای نقد کردن به صرافی‌های ایرانی منتقل می‌کنند. پس فیلترشکن و تغییر IP کمکی در شناسایی نشدن ایرانی‌ها نمی‌کند.

ارز دیجیتال

چگونه دارایی خود را از دست ندهیم؟

اگر دارایی دیجیتال ایرانی‌ها تحریم شود کار فعالان بازار رمزارزها سخت می‌شود. علاوه بر این نیز فعالیت در بازار سخت می‌شود، حفظ دارایی هم سخت می‌شود. برخی از ارزهای دیجیتال مانند تتر قابلیت فریز شدن را دارند. از طرفی هر لحظه ممکن است یک صرافی خارجی دارایی ایرانی‌ها را بلوکه کند.

انجمن بلاکچین در رابطه با راهکارهای فرار از تحریم نوشت: رعایت نکات امنیتی توسط کسب و کارهای ایرانی بسیار حائز اهمیت است و بخشی از مسئولیت آن‌ها برای امن نگه داشتن دارایی کاربران و محسوب می‌شود.

کاربران هم باید نکات ساده‌ای مثل عدم استفاده از اسکنرهای خارجی (اکسپلورر یا موتور جستجوی بلاکچین) و یا صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال با IP ایرانی و یا انتقال دارایی به صورت مستقیم بین پلتفرم ها که احتمال شناسایی و اعمال تحریم دارند را نیز فراگرفته و رعایت نمایند تا به این ترتیب، ریسک شناسایی و برچسب گذاری دارایی‌های خود را کاهش دهند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.