هزینه ارسال سفارش‌ها

هزینه‌ها بر اساس نوع ارسال، مکان دریافت و جمع مبلغ سفارش که در بخش شرایط ارسال سفارشات به صورت مفصل در مورد آن گفته شده است متغیر می‌باشد.

سفارش‌ ها معمولا در چه زمانی به دست مشتری می‌رسند؟

زمان ارسال سفارشات در فروشگاه نورتک از یک تا حداکثر 7 روز کاری به طول می انجامد.

آیا می‌توان کالای سفارش داده شده را با مراجعه حضوری به مجموعه نورتک دریافت کرد ؟

با توجه به اینکه نوع کار بصورت مجازی و در بستر اینترنت می‌باشد، و هدف فروشگاه نورتک سهولت دسترسی مصرف‌کنندگان به ابزارآلات می‌باشد، لذا امکان تحویل فیزیکی در شرکت در حال حاضر وجود ندارد . مگر با هماهنگی قبلی با همکاران

آیا می‌توان اطلاعات کاربری خود را ویرایش نمود؟

بله، شما می‌توانید ایمیل و اطلاعات ورود به سایت خود را تغییر دهید، برای این کار باید با وارد کردن اطلاعات ورود به حساب، وارد حساب کاربری خود شده و با کلیک بر روی “اطلاعات حساب کاربری” به صفحه‌ای وارد می‌شوید که امکان ویرایش و تغییر اطلاعات وجود دارد.

آیا می‌توان اطلاعات سفارشات قبلی و یا جاری را مشاهده نمود؟

بله، برای مشاهده سفارشات خود می‌توانید وارد حساب کاربری خود شده و گزینه سفارش ها را انتخاب کرده تا سوابق خریدهای شما نمایش داده شود.

آیا می‌توان در هر ساعت و تاریخی سفارش ثبت نمود؟

بله، در 24 ساعت روز و 7 روز هفته تمامی سفارشات شما قابل ثبت می‌باشد، سفارشات ثبت شده در ساعات کاری (غیر از روزهای تعطیل ) شرکت (9 الی 17) مورد پردازش قرار خواهند گرفت.

آیا سفارش تعداد بالایی از یک کالا محدودیتی ندارد؟

شما می‌توانید با توجه به موجودی انبار هر تعداد که نیاز دارید از یک کالا را ثبت سفارش نمایید، در صورت عدم موجودی آن کالا، از طرف کارشناسان با شما تماس گرفته خواهد شد و هماهنگی‌های لازم جهت تامین کالا را انجام خواهند داد. در صورت سفارش به صورت عمده با تیم پشتیبانی فروشگاه نورتک هماهنی نمایید.

چگونه باید مبلغ سفارش را پرداخت نمود؟

مشتریان گرامی می‌توانند از طریق درگاه‌ بانک پارسیان متصل به سایت به صورت آنلاین مبلغ سفارش خود را پرداخت نمایند.

در صورتی که پرداخت ناموفق باشد و پول از حساب خریدار کسر شود چگونه می‌توان پیگیری کرد؟

گاهی اوقات به دلایل مختلف ممکن است این اتفاق در درگاه‌های پرداخت بانک‌ها رخ دهد، اما نگران نباشید! مبلغ شما تا حداکثر 72 ساعت به حسابتان برگشت می‌خورد، در صورت عدم بازگشت مبلغ، با بانک حساب خود تماس حاصل نمایید و موضوع را پیگیر شوید.

آیا امکان خرید بصورت اقساط وجود دارد؟

خیر، در حال حاضر فروش در فروشگاه نورتک بصورت یکجا می‌باشد و در آینده نزدیک این امکان فراهم خواهد شد. در صورت داشتن هر گونه سوال با روابط عمومی فروشگاه نورتک در ارتباط باشید.

آیا می‌توان با چک سفارش را پرداخت نمود؟

فروشگاه نورتک پرداخت از طریق چک را فقط برای شخصیت های حقوقی و نمایندگان که تمایل به خرید عمده از کارخانه دارند فراهم کرده است. در این حالت باید یک چک به نام فروشگاه صادر نمایید با این مشخصات: آدرس فروشگاه ، شهر فروشگاه ، استان فروشگاه / کشور ، کد پستی فروشگاه.